Alternativní péče o tělo i ducha


Po shiatsu

Shiatsu je celostní metoda péče a proto se může stát, že klient po ošetření prožije některou reakci, která je běžnou součástí regeneračních procesů spouštěných celostními metodami, tedy i shiatsu. Může to být např. únava, žaludeční nevolnost, zvýšená citlivost, bolesti hlavy nebo svalů, chvilkové zhoršení dosavadních potíží apod. Tyto příznaky nejsou nebezpečné, jsou přechodné a obvykle během jednoho až tří dnů odezní.

Objevují se jako přirozené pokračování ošetření shiatsu. Pokud jste po shiatsu např. unavení, tělo si říká o odpočinek. Jiné příznaky mohou být zase známkou toho, že byla uvolněna energie dosud vázaná jinde, ale nyní může být použita pro Vaši regeneraci.

Je vhodné pít dostatek vody (bez oxidu uhličitého, tedy bez bublin), pokud možno se aspoň těsně po ošetření nevystavovat většímu stresu (tělesnému ani duševnímu) a vůbec nejlepší je prožít nějakou drobnou radost. V těle totiž začaly samohojivé procesy a je dobré mu to usnadnit.

Vzhledem k tomu, že tyto jevy rozhodně nenastávají pokaždé, jsou přechodné a nejsou nebezpečné, je zbytečné se na ně předem příliš soustředit.

Pokud tyto potíže trvají déle než čtyři dny po ošetření, požádejte svého praktika shiatsu o radu a podporu.